Історія Закладу

Комунальне Підприємство «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об’єднання «Фтизіатрія» Дніпропетровської обласної ради»

Комунальний заклад «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об’єднання «Фтизіатрія» Дніпропетровської обласної ради»     – сучасний високоспеціалізований лікувальний заклад, в якому поряд з наданням лікувальної допомоги хворим проводиться наукова та педагогічна діяльність.

            Дніпропетровський обласний протитуберкульозний диспансер був заснований 10 грудня 1912 року. Розміщувався диспансер у пристосованому приміщенні. У 1922 році заклад був перейменований на Центральний губернський диспансер і розташовувався у пристосованому приміщенні. У 1923 році був виділений більш придатний для диспансеру будинок на вул. Крутогорій, де він розташовувався до 1974 року.

            У 1974 році була збудована окрема сьоми поверхова будівля обласного тубдиспансеру зі стаціонаром на 450 ліжок.

            З 1988 року обласний тубдиспансер було перейменовано в Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об’єднання «Фтизіатрія», а в 2014 році – в комунальне підприємство «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об’єднання «Фтизіатрія» Дніпропетровської обласної ради (надалі КП «ДОКЛПО «Фтизіатрія» ДОР»).

На сьогоднішній день в закладі КП «ДОКЛПО «Фтизіатрія» ДОР»  для лікування хворих на туберкульоз різноманітних локалізацій розгорнуто 400 ліжок. В середньому за рік через стаціонарні відділення проходить більше тисячі хворих. Відділення стаціонару розподіленні вимог інфекційного контролю.

В об’єднанні працюють наступні структурні підрозділи, робота яких спрямована на виконання основної задачі – надання кваліфікованої медичної допомоги хворим на туберкульоз:

Легенево-туберкульозне відділення №1 на 110: для лікування хворих туберкульозом з бактеріовиділенням зі збереженою чутливістю до протитуберкульозних препаратів;

Легенево-туберкульозне відділення №2 на 40 ліжок: для лікування хворих туберкульозом з бактеріовиділенням з моно-, полірезистентністю до протитуберкульозних препаратів;

Легенево-туберкульозне відділення №3 на 40 ліжок: для лікування  хворих на мультирезістентний туберкульоз без бактеріовиділення;

Легенево-туберкульозне відділення №4 на 80 ліжок: для лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз з бактеріовиділенням;

 Дитяче відділення на 40 ліжок: для лікування дітей віком від 0р. до 18р., які хворіють на туберкульоз легень.

Відділення позалегеневих форм на 60 ліжок: 35 ліжок кістково-суглобовий профіль, 5 ліжок – урологічний профіль, 5 ліжок – офтальмологічний профіль, 5 ліжок – гінекологічний профіль; 10 ліжок – туберкульоз лімфатичної системи, ЦНС, плеври та туберкульоз інших позалегеневих локалізацій.

Легенево-хірургічне відділення на 30 ліжок. У відділенні виконуються усі види торакальних операцій, пов’язаних з хірургією туберкульозу легень.

Допоміжні служби:

             Рентгенологічне відділення з флюорографічним кабінетом

 Об`єднана  лабораторія   

Консультативна поліклініка

Фізіотерапевтичний кабінет

Кабінет функціональної діагностики

Кабінет  ендоскопічних досліджень

Кабінет УЗД

Стоматологічний кабінет

Кабінет лікувальної фізкультури

 

В 2013 році в закладі впроваджено новий молекулярно-генетичного метод виявлення мультирезистентного туберкульозу з використанням автоматизованої системи GeneXpert, який дозволяє в найкоротші терміни (протягом 2 годин) встановити резистентність МБТ  до протитуберкульозних препаратів при госпіталізації хворого в стаціонар, виявляти мікобактерії нетуберкульозного комплексу, призначати правильне лікування із самого початку, що підвищує ефективність терапії, запобігає поширенню штамів мікобактерії, резистентних до лікарських засобів.

У червні 2015 року на базі КП «ДОКЛПО «Фтизіатрія» ДОР» відкрито Сайт АРТ для лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу у хворих на туберкульоз.

 

Впроваджено сучасні методи хірургічного лікування легеневих форм туберкульозу: колапсохірургічні втручання із застосуванням мініінвазивних технологій при деструктивних формах туберкульозу, відеоасистована одно етапна органозамісна коагуляція, та інші новітні хірургічні методи торакальної хірургії,

 

Для важкохворих впроваджено проведення небулайзерної терапії, яка допомагає скоротити терміни перебування на реанімаційному ліжку та комбінована анестезія, яка дозволяє зменшити кількість препаратів, що застосовуються.

Комунальне Підприємство «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об’єднання «Фтизіатрія» Дніпропетровської обласної ради»     – сучасний високоспеціалізований лікувальний заклад, в якому поряд з наданням лікувальної допомоги хворим проводиться наукова та педагогічна діяльність.

           

Консультативний онлайн-центр з проблем туберкульозу

Гарячі лінії

м. Дніпро

056-767-41-89

094-911-11-89

м. Нікополь

066-338-26-57

м. Павлоград

099-402-23-53

Дитячий консультативний онлайн-центр

м.Дніпро

073-306-48-93

З цим цікаво ознайомитись

Без названия.png
Ознайомтесь з життям нашого закладу

Всі останні новини з життя закладу ви знайдете тут.

Провідний заклад за фахом фтизіатрії

Ознайомтесь з історією нашого закладу

вулиця Бехтерєва 12, Дніпро́, Дніпропетровська область, Україна, 49115

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now